منوی اصلی
خانهآرشیو اخبارعدم حذف وام ضروریِ خرید وسایل کمک آموزشی دانشجویان
عدم حذف وام ضروریِ خرید وسایل کمک آموزشی دانشجویان
عدم حذف وام ضروریِ خرید وسایل کمک آموزشی دانشجویان

به گزارش روابط عمومی صندوق رفاه دانشجویان  درباره حذف وام ضروری خرید وسایل کمک آموزشی، رئیس این صندوق اعلام نمود: هیچ وامی حذف نشده بلکه ذیل ۵ وام اصلی قرار گرفته است.

دکتر ناصر مطیعی درباره حذف وام ضروری برای خرید وسایل کمک آموزشی دانشجویان در مصوبات جدید صندوق رفاه دانشجویان گفت: هیچ وامی همان‌طور که پیش از این نیز بارها اعلام شده، حذف نشده است.

وی خاطرنشان کرد: قبلاً حدود بیست و یک و بیست و دو نوع وام وجود داشت و هر کدام ضوابط خاص خود را داشتند و این باعث می‌شد منابع صندوق سرشکن شود. در بیست و یک و بیست و دو سرفصل به دلیل محدودیت‌های قانونی که این وام‌ها داشتند، معاونان دانشجویی دانشگاه‌ها مانور کمی داشتند و هنگامی که منابع یک وام تمام می‌شد و مورد نیاز دانشجویان نیز بود، نمی‌توانستند وام‌های دیگر را با آن جابجا کنند.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان افزود: برای همین وام‌ها را در ۵ عنوان وام دسته بندی کردیم و هر کدام از این بیست و دو وام ذیل یکی از این پنج وام قرار گرفته است.

وی ادامه داد: قبلاً دانشجو باید دو الی سه وام می‌گرفت تا یک مشکل خود را حل کند، لیکن در حال حاضر  یک وام می‌گیرد. به‌ عنوان مثال یک وام تحصیلی کف آن یک و نیم میلیون تومان و سقف آن دو میلیون تومان است.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان افزود: بنابراین نه ‌تنها شرایط ارائه وام سخت‌تر نشده بلکه آسان تر نیز شده است.  وام ضروری نیز حذف نشده است و دانشجویان می‌توانند با این وام ملزومات آموزشی مورد نیاز خود را تهیه کنند.

دکتر مطیعی افزود: وام ضروری قبلاً یک میلیون تومان بود ولی الان کف آن سه میلیون و سقف آن پنج میلیون تومان است.

منبع : روابط عمومی 26 آذر 1399
ارتباط با رئیس صندوق
ویژه همکاران صندوق
ویژه دانشجویان
عضویت در خبرنامه
تعداد افراد آنلاین | 56
تعداد بازدیدکنندگان | 32,130,612
© تمامی حقوق برای صندوق رفاه دانشجویان محفوظ است. طراحی شده توسط طراحی سایت داتک