منوی اصلی
خانهآرشیو اخباربرگزاری دومین نشست خیرین آموزش عالی به منظور ارتقای خوابگاه های دانشجویی کشور
برگزاری دومین نشست خیرین آموزش عالی به منظور ارتقای خوابگاه های دانشجویی کشور
برگزاری دومین نشست خیرین آموزش عالی به منظور ارتقای خوابگاه های دانشجویی کشور

به گزارش روابط عمومی صندوق رفاه دانشجویان دومین نشست مجازی خیرین برای ارتقای سطح خوابگاههای دانشجویی کشور در محل وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد.

پس از  اولین نشست خیرین آموزش عالی با محوریت طرح ارتقای خوابگاه‌های دانشجویی که به صورت وبینار و با مشارکت صندوق رفاه دانشجویان و بنیاد های خیریه دانشگاه‌ها برگزار گردیده بود، دومین نشست مجازی این ستاد امروز در وزارت علوم برگزار شد.

پیش از این، اولین نشست مجازی خیرین آموزش عالی با محوریت طرح ارتقای خوابگاه های دانشگاهی با مشارکت صندوق رفاه دانشجویان و بنیاد های خیریه دانشگاه ها، ۲۹ اردیبهشت ماه سال جاری در محل ستاد خیرین وزارت علوم برگزار شده بود و در این نشست بر سهم ۴۰ درصدی صندوق رفاه دانشجویان، 30 درصد خیرین و 30 درصد دانشگاهها در ارتقای خوابگاه های دانشجویی و احداث ۱۰۰ کارگاه به منظور اشتغالزایی دانشجویان در خوابگاه‌ها تاکید شد.

امروز نشست دوم با حضور دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر مجتبی صدیقی معاون وزیر و رییس سازمان امور دانشجویان، دکتر ناصر مطیعی رییس صندوق رفاه دانشجویان، معاونان، روسای دانشگاه‌ها و جمعی از خیرین برگزار گردید.

 این نشست در راستای  همفکری و بهره مندی از نیات خیرخواهانه ی  خیرین برای ارتقای سطح خوابگاه های دانشجویی تشکیل شد.

در ادامه ی  این نشست، مجتبی صدیقی معاون وزیر علوم اظهار داشت: ۹۱۹ خوابگاه در سطح کشور وجود دارد که ۵۹ خوابگاه در سطح پنج قرار دارند و در نظر داریم این تعداد باقی مانده را در سال جاری با کمک خیرین ارتقا دهیم.

وی تاکید کرد: هیچ دانشجویی نباید به خاطر مشکلات رفاهی و نداشتن سرپناه از تحصیل در دانشگاه های خوب محروم شود و عملکرد سال های  اخیر آموزش عالی برای کاهش دغدغه خوابگاه و اسکان دانشجویان بود.

رییس سازمان امور دانشجویان خاطرنشان ساخت: از سال ۹۳ ارتقای سطح خوابگاه ها آغاز شد و خوابگاه های دانشجویی بین رتبه یک تا پنج تقسیم بندی شدند و کار نوسازی و ارتقاءیابی خوابگاه ها پیگیری شده اما دو عامل سرعت و شدت فرسودگی ساختمان ها و تراکم ساکنین در خوابگاه ها باعث ضعف در حصول نتایج مطلوب برنامه شده است؛  همچنین از سال ۹۵ تا سال ۹۸ مبلغ ۲۰۹ میلیارد تومان برای  تعمیر و تجهیز خوابگاه ها هزینه شده.

 

صدیقی گفت: برای احداث و تکمیل خوابگاه های دانشجویی در حال ساخت از تسهیلات بانکی استفاده    می کنیم و صندوق رفاه هم با استفاده از ظرفیت های قانونی در زمینه ی پرداخت سود این تسهیلات با دانشگاه ها مساعدت می نماید. در سال 99 هم مجوز استفاده از یارانه سود و کارمزد تسهیلات بانکی به منظور ساخت خوابگاه برای ۲۸ دانشگاه صادر شده است.

صدیقی اظهار داشت: مساحت خوابگاهی ۲ میلیون و ۳۷۵ هزار مترمربع است. از تعداد ۹۱۹ خوابگاه ارتقایافته، ۲۷۸ خوابگاه در رتبه چهار، ۱۴۶ خوابگاه در رتبه سه، ۱۲۱ خوابگاه در رتبه ۲ و ۲۹۶ خوابگاه در رتبه یک قرار دارد. برای ارتقا خوابگاه های رتبه پنج به ۲۳۶ میلیارد تومان بودجه نیاز است تا به رتبه یک و دو برسند و برای ارتقای خوابگاه های رتبه چهار هم ۷۳۸ میلیارد تومان بودجه نیاز است. اولویت ما این است که خیرین با همکاری وزارت علوم به ارتقای خوابگاه های سطح پنج با اولویت ساخت در شهرها و دانشگاه های محروم کمک کنند و با همین هدف سامانه حامیان صندوق رفاه دانشجویان امروز افتتاح شد.

رییس سازمان امور دانشجویان از اعطای ۳۴۴ میلیارد تسهیلات دانشجویی در سال ۹۸ خبر داد.

 

این خبر در حال تکمیل است....

منبع : روابط عمومی 2 تیرماه 1399
ارتباط با رئیس صندوق
ویژه همکاران صندوق
ویژه دانشجویان
عضویت در خبرنامه
تعداد افراد آنلاین | 213
تعداد بازدیدکنندگان | 29,379,317
© تمامی حقوق برای صندوق رفاه دانشجویان محفوظ است. طراحی شده توسط طراحی سایت داتک